Zdraví10 potravin, které zmenší nafouknuté břicho: Podporují trávení a...

10 potravin, které zmenší nafouknuté břicho: Podporují trávení a snižují zadržování vody v těle

-

- Reklama -magazin

Znáte to, ráno se probudíte a přestože si dáte lze jen sklenici čisté citrónové vody nebo kávu, vaše břicho se ihned nafoukne, jako kdyby jste právě snědli vydatnou snídani. Mnoho žen, které trpí tímto problémem hledá řešení a zkouší diety. My však doporučujeme vyzkoušet mnohem přirozenější cestu pro tělo v podobě sestavení jídelníčku bohatého na probiotika, vlákninu a tedy zeleninu a obilniny.

Přečtěte si: Potravinová pyramida na hubnutí: Detailní seznam potravin a doporučené velikosti porcí, abyste nepřibíraly

probiotické jogurty
Obsah živých probiotických bakterií, které se nacházejí v jogurtu pomáhá vyvážit ty, které jsou ve střevech a způsobují nafukování.

jablka
Jsou výborným zdrojem rozpustné vlákniny, která má pozitivní účinky na trávicí proces, čímž přispívá k lepší činnosti střev.

banán
S nafukováním břicha může souviset i nedostatek magnézia, což pak ovlivňuje fungování žaludku a následně může docházet k nadýmání. Banán by proto neměl ve vaší stravě chybět.

chřest
Má výborné močopudné účinky a tělo zbavuje nadměrného zadržování vody. Je jedním z nejpopulárnějších „bojovníků“ vůči nafouknutému břiše.

avokádo
Skvělý zdroj omega 3-mastných kyselin, které zasytí a přitom tělo a trávicí systém nezatíží, právě naopak.

řapíkatý celer
Zadržování vody a střevních plynů je díky pravidelné konzumaci celeru potlačeny. Podporuje také zdravé trávení a v jídelníčku by proto neměl chybět.

Cuketa a okurka
Obsahuje nerozpustnou vlákninu, díky které se zlepší váš trávicí systém a předejdete také zácpě. Pravidelné vyprazdňování je důležité a cuketa se svým minimem kalorií a zatížením je ideální volbou.

Natural hnědá rýže
Zdroj nerozpustné vlákniny. Zasytí na dlouhou dobu a zabrání tomu, abychom sahaly po jiném jídle a přetěžovali svůj trávicí systém. To vše přispívá k přirozenějšímu a lepšímu trávení.

zázvor
Uvolní svaly trávicího systému a díky tomu dochází k minimalizaci nafouknutého břicha.

kurkuma
Má doslova nedocenitelné účinky, zejména co se týče nafukování a trávicího systému. Stačí jí opravdu málo a tento žlutý zázrak doslova změní váš pocit vnímání a konzumace jídel.

Mohlo by vás zajímat:

Nový obchodní náměstek ZPSČ

Dnes byl do funkce obchodního náměstka Závodu pozemních staveb Čechy jmenován Ing. Petr Donth, který je absolvent stavební fakulty Vysokého...

Jak udělat ten nejlepší dojem pomocí propagačních předmětů

Propagační předměty představují skvělý způsob marketingové komunikace. Jak s nimi udělat ten nejlepší dojem? Proč používat propagační předměty Značkové propagační předměty...

Odškodnění dopravní nehody v roce 2024: jak postupovat?

Pokud se stanete obětí dopravní nehody, může být těžké se v nově nastalé situaci zorientovat. Kdo a kde může...

Co ovlivňuje kolísání cen energií a jak toho využít ve svůj prospěch?

Ve světě energetiky není nic jisté, a to platí zejména pro ceny elektřiny a plynu. Kolísání cen je běžným...
- Reklama -pr clanky

Interna, kardiologický stacionář a chirurgická jednotka intenzivní péče Městské nemocnice Ostrava se přestěhovaly do nového

Skončila druhá etapa rekonstrukce klíčového pavilonu E2 v Městské nemocnici Ostrava, která byla zahájena v lednu 2023. Nové zázemí...

Vivo V40 Lite: praktický a výkonný smartphone střední třídy

Společnost vivo uvádí na trh inovativní model V40 Lite, který mění pohled na chytré telefony. Tento model dokazuje, že...

Nenechte si ujít

Nový obchodní náměstek ZPSČ

Dnes byl do funkce obchodního náměstka Závodu pozemních staveb...

Jak udělat ten nejlepší dojem pomocí propagačních předmětů

Propagační předměty představují skvělý způsob marketingové komunikace. Jak s...
- Reklama -bydlení

Další články autoraNenechte si ujít
Redakce doporučuje